Language switcher

You are here

Inspektsioon selgitab Vaindloo saare lähedal tekkinud merereostuse asjaolusid

Reostus Vaindloo saare lähedal
Reostus Vaindloo lähedal. Foto: PPA

Keskkonnainspektsioon on alustanud menetlust, et selgitada nädalavahetusel Vaindloo saare lähedal tuvastatud merereostuse asjaolusid, sealhulgas reostuse ulatust.

„Kahtlusalune laev on teada ja paikneb praegu Peterburi sadamas. Suhtleme laeva agendi ja laevaomanikuga,“ ütles Keskkonnainspektsiooni keskkonnakaitse osakonna juhataja Allar Leppind.

Nädal tagasi teatas üks Vaindloo saarest loodes Eesti majandusvööndis rahvusvahelistes vetes paiknev laev PPA merevalvekeskusele, et kütuse ümberpumpamise käigus sattus tekile kütteõli ja merre valgus umbes üks kuupmeeter kütteõli.

Esialgne modelleerimine näitas, et reostus võib liikuda Soome suunas. Kohale suundunud piirivalvelaev Kindral Kurvits tuvastas väikesel alal tõenäoliselt kerge kütteõli laigud, mida ei olnud võimalik korjata.

20. aprilli pärastlõunal teatati Merevalvekeskusele võimalikust merereostusest Vaindloo saare lähistel. Kohale suundunud piirivalvelaev tuvastas reostuse hinnanguliselt 10 ruutkilomeetril. Merest korjati kokku umbes 3 kuupmeetrit raskekütust.

Reostusest võetud proovid on antud laborisse analüüsimiseks.

Teadaolevalt ei ole reostust randa jõudnud, küll aga on inspektsioonile tulnud teated kahest õliga määrdunud linnust – ühest kormoranist Purekkari neemel ja tirgust Mohni saarel.

Inspektsiooni Lääne-Virumaa ja Harjumaa inspektorid teevad rannikualal seiret.

Kui keegi märkab rannikul reostust või õliseid linde, palume sellest teatada valvetelefonile 1313.


About Estonia

Get closer acquainted with Estonia, coming here for a visit, studies, business or investments!

Estonian Official Gateway

Get closer acquainted with Estonia and see what are the most important facts and main areas of activity here.

Digital Society

Estonia has
transformed itself into
one of Europe’s business success stories of the last decade, mainly thanks to the sophisticated e-solutions available here.