Language switcher

You are here

Looduses liikujate ja puhkajate teavitamiseks valmisid videoklipid

Kevad Saaremaa rannas. Foto: Aina Vaher

Keskkonnainspektsioonil ja RMK-l valmisid kahasse videoklipid, millega tuletatakse looduses liikujatele ja puhkajatele meelde peamisi looduses käitumise reegleid. Videoid näeb Saare- ja Hiiumaa praamidel juunist augustikuu lõpuni.

 

„Oleme igal aastal hädas saarte külastajate ja puhkajatega, kes ei tea või hooli looduskaitsenõuetest ja keda tuleb pidevalt korrale kutsuda. Peamised probleemid on seotud vales kohas sõitmise ja parkimisega, samuti telkimise ja lõkke tegemisega,“ ütles Keskkonnainspektsiooni Hiiumaa büroo juhataja Marek Põld.

 

„Teadlik metsapuhkuse planeerimine tagab mõnusa kvaliteetaja looduses. Seetõttu soovitame enne loodusesse minekut kasutada RMK Loodusega koos äppi, mis aitab leida nii sobiva peatuskoha kui ka annab ülevaate kehtivatest piirangutest. Oleme tänulikud kõigile külastajatele, kes liiguvad looduses endast jälgi maha jätmata,“ lausus Aili Küttim, RMK külastuskorraldusosakonna Lääne piirkonna juhataja.

 

Probleemide ennetamiseks on KKI ja RMK pannud animeeritud lühivideotesse põhisõnumid, kuidas looduses õigesti käituda:

  • Tee lõket ja telgi ettevalmistatud kohas. Videoklipp
  • Pargi auto parklasse või teeserva ja mine veekogu äärde jala. Videoklipp
  • Ära prügista ja võimalusel sordi. Videoklipp

 

Valminud videotes astuvad üles reegleid mittetundev karu ning teda juhendavad loodusteadlikud jänes ja rebane. Videoklipid on eesti-, vene- ja inglisekeelsete subtiitritega.

 

Videod on leitavad ka Riigimetsa YouTube kanalist https://www.youtube.com/playlist?list=PL2c9TZeqZtUxq-Ey3fUnEr-HY0HUw-cT2 


About Estonia

Get closer acquainted with Estonia, coming here for a visit, studies, business or investments!

Estonian Official Gateway

Get closer acquainted with Estonia and see what are the most important facts and main areas of activity here.

Digital Society

Estonia has
transformed itself into
one of Europe’s business success stories of the last decade, mainly thanks to the sophisticated e-solutions available here.