Language switcher

Sa oled siin

Järelevalvest üldiselt

Eestimaa loodus on rikas – siin on metsad, sood, jõed ja järved, mitmekesine taimestik ja loomastik. Sellest rikkusest võivad kõik osa saada.
Paljudele pakub loodus võimalust elatist teenida, suurem osa käib looduses lihtsalt puhkamas ja vaba aega veetmas.

Ehkki meie keskkonnaseisund on valdavalt hea ning enamik inimestest kaitseb ja hoiab loodust oma vabast tahtest, on vajalik ka riiklik kontroll.

Loodusrikkuste säästliku kasutamise ja kaitse tagamiseks on riik kehtestanud õigusaktid ning loonud järelevalvesüsteemi.

Keskkonnainspektsioon teeb järelevalvet looduskeskkonna ja –varade kasutamise üle kõigis valdkondades, olgu tegemist metsa-, maapõue- või kalakaitsega, jäätmekäitluse, pakendi- või välisõhuprobleemidega – kokku ligi paarikümnes valdkonnas.

Keskkonnainspektsioon jagab järelevalvevaldkonnad oma töökorraldusest lähtuvalt kolmeks: keskkonnakaitse, looduskaitse ja kalakaitse.

 

Järelevalve tähendab paljudel juhtudel korrakaitset

Kontrollimine on sageli ennetava iseloomuga. See aitab rikkumisi ära hoida või avastada need võimalikult varases staadiumis, vältides sellega ka suuremaid keskkonnakahjusid.

Suur osa järelevalve ressursist kulub korra tagamisele kalakaitse ja looduskaitse valdkondades, sest need hõlmavad väga suurt isikute ringi, kelle hulgas on nii harrastuskalastajad, jahimehed kui puhkajad.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.