Language switcher

Harrastuspüük

Harrastuslik kalapüük on hobitegevus ning paljude jaoks ongi see parim puhkus ja meeldiv ajaviide, kuid selle juures tuleb järgida seadusest tulenevaid reegleid.

Oluline on teada, kus, millal ja milliste vahenditega tohib harrastuskalastaja kala püüda. Tuleb ka meeles pidada, et harrastuspüügil saadavaid saake ei ole lubatud müüa ega osta. Püütud kalad on mõeldud üksnes püüdja toidulauale.

Järelevalve

Keskkonnainspektsioon kontrollib kalapüügiseaduse, kalapüügieeskirja ja ajutiste püügipiirangutega kehtestatud nõuete täitmist.

Kalavarude kaitseks on seatud erinevaid piiranguid ja neid tuleb järgida. Eriti tähelepanelik tuleb olla kalade kudeaegadel ja pidada kinni püügikeeldudest, et kalad saaksid segamatult kudeda ja järglasi anda.

 

Harrastuspüügi tingimuste kohta, sealhulgas kalastuskaardi taotlemine, harrastuspüügi tasu maksmine jms, saab lugeda Keskkonnaameti kodulehelt.

 

 

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.