Language switcher

Kutseline püük

Kutseline kalapüük
 

Kutseline kalapüük tähendab kalapüüki kaluri või kalalaeva püügiloa alusel, kasutades kutselise püügi vahendeid (õngejadad, nakkepüünised, lõkspüünised, kurnpüünised ja traalpüünised).

Kutseline kalapüük on elukutse ja selle tegevuse eesmärk on teenida tulu.

Järelevalve

Keskkonnainspektsiooni ülesanne on kontrollida kalapüügiseaduse, kalapüügieeskirja ja ajutiste püügipiirngutega kehtestatud nõuete täitmist.

Püüginõuete ja piirangute eesmärk on kaitsta kalavarusid. Eriti vajalik on kinni pidada piirangutest kalade kudeaegadel, mis on kehtestatud selleks, et kalad saaksid järelkasvu anda.

Keskkonnainspektsioon teeb järelevalvet veekogudel, aga kontrollib ka kalakäitlusettevõtteid ning kalurite esitatud püügiandmeid.

 

Kutselise kalapüügi korraldus

Eesti kalanduspoliitikat kavandab ja viib ellu Maaeluministeerium.

Kutselise kalapüügi lubade väljastamise, kalalaevade riikliku registri haldamise ja püügiarvestusega tegeleb Maaeluministeeriumi valitsemisalas olev Veterinaar- ja Toiduamet.

 

 

Kasulik teada:

Mõrdade vahekaugused meres (147.29 KB, JPG)

Püügivahendite vahekaugused Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järves (105.24 KB, JPG)

Euroopa Liidu nõuetest tulenevalt on Läänemere tursavarude kaitseks koostatud riiklik programm - Estonian fisheries control action program for the Baltic Sea in 2019. (168.47 KB, PDF)

 

 

 

 

 

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.