Language switcher

Sa oled siin

Kriisijuhtimine

Kriisireguleerimine hõlmab hädaolukordade ennetamist, nendeks valmistumist, hädaolukordade lahendamist ja tagajärgede leevendamist ning elutähtsate teenuste toimepidevuse tagamist. Hädaolukorra all mõistetakse sündmust või sündmuste ahelat, mis ohustab paljude inimeste elu, tervist, põhjustab suure varalise kahju, suure keskkonnakahju või tõsiseid ja ulatuslikke häireid elutähtsa teenuse toimepidevuses.

Kriisireguleerimise, sealhulgas hädaolukorraks valmistumise ja hädaolukorra lahendamise õiguslikud alused on sätestatud hädaolukorra seaduses.

Suurõnnetuste ja kriisiolukordadega toimetulemiseks kehtestab Vabariigi Valitsus korraldusega hädaolukorra lahendamise plaanid (HOLP-id), millega reguleeritakse täpsemalt hädaolukorra lahendamise korraldust, juhtimisstruktuuri ning hädaolukorra lahendamisel osalevate asutuste ülesandeid.

Keskkonnaministeeriumi juhtimisel on koostatud Ulatuslikust maapinna, pinnaveekogu või põhjavee reostusest sisemaal põhjustatud hädaolukorra lahendamise plaan (87.75 KB, PDF).

Keskkonnainspektsiooni ülesanded hädaolukorra lahendamisel
 

Keskkonnainspektsioonil on oluline roll eelkõige ulatusliku maapinna, pinnaveekogu või põhjavee reostuse ning ulatusliku mere- või rannikureostuse hädaolukorra lahendamisel.

Hädaolukorra, aga ka väiksemate tagajärgedega keskkonnaõnnetuse lahendamisel Keskkonnainspektsioon:

  • nõustab oma pädevuse piires sündmuskohal päästeasutust
  • selgitab reostuse põhjused, ulatuse ja keskkonnaohtlikkuse
  • vastutab reostaja avastamise ja vastutusele võtmise ning keskkonnale tekitatud kahju hindamise eest.


Õigusaktid

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.