Language switcher

Sa oled siin

Looduskaitse

Eesti looduskaitse, mis sai alguse pisut enam kui 100 aastat tagasi linnukaitseala moodustamisest Vaika saartel, on läbi teinud suure arengu. Ühe kaitseala asemel on meil tuhandeid kaitstavaid loodusobjekte hõlmav kaitsealade võrgustik. Muutunud ja arenenud on looduskaitse korraldus, samuti on täpsustunud seadusandlus.

Järjest laiahaardelisemaks on muutunud ka järelevalve roll. Lisaks Eestimaa metsade, taimede ja loomade kaitsmisele anname oma panuse maailmas ohustatud liikide kaitsesse.

Looduskaitse alla liigituvad järgmised valdkonnad:           

  • metsakaitse
  • kaitstavate loodusobjektide kaitse
  • ranna ja kaldakaitse
  • jahijärelevalve
  • loomastiku ja looma kaitse
Enamlevinud probleemid:
 

Paljud looduskaitse valdkonna probleemid on seotud puhkamise ja looduses liikumisega: kiputakse mootorsõidukitega sõitma ranna ja kalda piiranguvööndis, kus see on keelatud, telgitakse ja tehakse lõket selleks mitteettenähtud kohas.
Jätkuvalt on probleemiks ehitamine kaitsealadele ja veekogude piiranguvööndisse.

 

Peamised looduskaitse valdkonda reguleerivad seadusandlikud aktid


metsaseadus
looduskaitseseadus
jahiseadus
loomakaitseseadus

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.