Language switcher

Jahijärelevalve

Keskkonnainspektsioon kontrollib jahipidamise seaduslikkust, see tähendab jahiseaduses ja jahieeskirjas sätestatud nõuete täitmist. Jälgitakse jahiaegadest kinnipidamist, lubade olemasolu, dokumentide korrasolekut ja muidugi jahiohutust.

Õigusrikkumiste korral viib Keskkonnainspektsioon läbi väärteo- või kriminaalmenetluse, sõltuvalt tekitatud keskkonnakahju suurusest.

Jahirikkumiste ja -õnnetuste vältimiseks on oluline ennetustegevus ja koostöö jahipiirkondadega.

Kui märkate jahindusalast rikkumist või kahtlast tegevust, siis teatage sellest keskkonnainfo telefonile 1313 või 1313@112.ee või Keskkonnainspektsiooni vastava maakonna büroole.

 

Jahinduse korraldus

Millistel tingimustel tohib jahti pidada, millised on jahipidamiseks vajalikud dokumendid, millised õigused on maaomanikul - sellest saab täpsemalt lugeda Keskkonnaameti kodulehelt. Samas on toodud ka jahipiirkondade piirid ja kontaktisikud.

Infot jahinduse kohta leiate veel Keskkonnaministeeriumi, RMK ja Eesti Jahimeeste Seltsi kodulehtedelt.

Jahiulukite seiret korraldab ja viib läbi Keskkonnaagentuur.

 

 

 

Õigusaktid:

Jahiseadus

Jahieeskiri

Jahiaegade kalender RMK lehel

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.