Language switcher

Sa oled siin

Rahvusvaheline koostöö

Keskkonnainspektsioon teeb koostööd mitmes valdkonnas ja erinevate rahvusvaheliste organisatsioonidega.
Kõige tihedam koostöö toimub kalakaitses. Keskkonnainspektsioon osaleb nii Loode-Atlandi kalapüügiorganisatsiooni (ingliskeelne nimelühend NAFO) kui ka Läänemere kalapüügi ühistes kontrollioperatsioonides.

Samuti osaleb Keskkonnainspektsioon Euroopa Liidu keskkonnajärelevalve koostöövõrgustiku IMPEL ja selle töörühma IMPEL-TFS tegevuses. Kui koostöövõrgustiku tegevuse eesmärk on eeskätt kogemuste vahetamine ja keskkonnakaitse põhimõtete ühtlustamine, siis IMPEL-TFS, mis loodi eesmärgiga ühtlustada jäätmete üleriigipiirilise veo järelevalvet, korraldab ka inspektorite vahetust liikmesriikide vahel ning ühiskontrolle piirialadel.

Sarnaselt keskkonnajärelevalve koostöövõrgustikuga on loodud Euroopa Liidu looduskaitsevõrgustik GreenForce, mille tegevusest Keskkonnainspektsioon samuti osa võtab.

Keskkonnainspektsioon teeb teiste riikidega koostööd ka merereostuste avastamisel ja süüdlaste väljaselgitamisel.

Alates 2011. aastast, kui Keskkonnainspektsioon sai uurimisasutuseks, osaleme Eesti esindajana ka rahvusvahelise keskkonnakuritegude uurimise võrgustiku EnviCrimeNet tegevuses.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.