Language switcher

Sa oled siin

Sümboolika

Keskkonnainspektsioon kasutab sarnaselt kõigi teiste valitsusasutustega ühtset riigi logo, kuid on samas säilitanud õiguse kasutada oma eritunnust - vesiroosi kujutisega embleemi.

 

Ühtne riigi logo

 

Ühtset riigi logo kasutatakse olulistel infokandjatel, milleks on:

  • koduleht
  • majasildid ja viidad
  • dokumendiplangid
  • töötõendid

Logo fail eesti keeles (6.85 KB, PNG)
Logo fail inglise keeles (8.05 KB, PNG)

 

Keskkonnainspektsiooni embleem ja lipp


Vastavalt Keskkonnainspektsiooni põhimäärusele kasutab inspektsioon sümbolitena embleemi ja lippu.

Keskkonnainspektsiooni embleem on sinine ring, mille keskel on valge vesiroos ja selle südamikus väike riigivapp. Embleemi ääristab kuldne rõngas tekstiga "Keskkonnainspektsioon. Estonian Environmental Inspectorate".

Embleemi põhiidee on rajatud valge vesiroosi (nymphaea alba) kujundile. Tegemist on looduskaitse all oleva kauni, Eesti mageveekogude suurima õiega loodusliku taimega. Vesiroos sümboliseerib Keskkonnainspektsiooni põhitegevust puhta looduskeskkonna säilimise tagamisel, meie loodusressursside säästlikul kasutamisel.

Keskkonnainspektsiooni kui keskkonna kõigis valdkondades järelevalvet teostava riigiasutuse tunnuseks on embleemile paigutatud väike riigivapp.

Embleemi taustavärviks valitud sinine on puhta vee, õhu ja taeva sümbol. Sinine on ka üks Eesti riigilipu värvidest. Valge on puhtuse ja valguse võrdkujuks.

Keskkonnainspektsiooni embleemi kasutatakse vormiriietusel ja sõidukitel, samuti trükistel, esitlustel jmt infokandjatel.
 


 

Keskkonnainspektsiooni lipul on kahe kollase pakuga sinine väli, millel on Keskkonnainspektsiooni eritunnus - väike riigivapp vesiroosil.
 

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.