Language switcher

Sa oled siin

Inspektorid eemaldasid Peipsi ja Lämmijärvest hulgaliselt ebaseaduslikult püügil olnud püügivahendeid

Nakkevõrk latikatega paadis
Pildil olevad latikad vabastati võrgust ja lasti tagasi järve

Keskkonnainspektsiooni inspektorid eemaldasid paari nädalaga Peipsi ja Lämmijärvest erinevate rikkumiste tõttu 34 nakkevõrgujada, milles oli kokku 207 nakkevõrku. Lisaks võeti hoiule kolm ääremõrda, neli kadiskat ja plastikpaat koos akuga.

„Vaatasime üle märtsi viimasest nädalast kuni 10. aprillini tehtud kontrollimiste tulemused ja nende põhjal võib öelda, et Peipsil on jätkuvalt probleemiks ilma tähistuse ja märgistuseta nakkevõrgud,“ ütles Keskkonnainspektsiooni kalakaitseosakonna peainspektor Ivo Kask.

Taolisi selguseta kuuluvusega võrgujadasid oli 21 ja kokku oli neis 161 avavee- või kaldavõrku. Pikima tähistamata ja märgistamata võrgujada avastasid Jõgevamaa büroo inspektorid Peipsi järve lõunaosast. Tegu oli 38 avaveevõrgust koosneva jadaga, mille pikkuseks oli umbes 2,4 km.

„Kuna Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel on kohustus kutselisel kalapüügil kasutada üksnes GPS jälgimisseadmega varustatud kalalaeva, on meil suur tõenäosus enamik märgistuse ja tähistuseta võrgujadade omanikest menetluse ajal tehtavate toimingutega tuvastada,“ märkis Kask.

Lisaks salavõrkudele tuvastati muidki rikkumisi. Lämmijärvel avastasid inspektorid viis nakkevõrgujada kokku 29 kaldavõrguga, mille kontrollimisel selgus, et tegelikult oli kaluril luba kasutada neid püügiks Peipsi järves. Ebaseaduslikult püügil olnud võrgud eemaldati püügilt ja kalurile koostati väärteoprotokoll.

Väärteomenetlust alustati kolme kalastuskaardi alusel püüdnud kalastaja suhtes, kes olid püügile pannud lubatust suurema silmasuurusega nakkevõrgud. Nõuetele mittevastavad püünised eemaldati püügilt.

Peipsi järve ääres asuvas Lahepera järves avastati neli kadiskat ja kolm ääremõrda. Kuna Lahepera järves ei ole nimetatud püügivahenditega lubatud püüda, eemaldati ka need püügilt ja hoiustati Keskkonnainspektsiooni Jõgevamaa büroos.

Ühel kontrollkäigul märkasid Jõgevamaa büroo inspektorid Peipsi järve suubuval Kullavere jõel väikeses plastikpaadis kahte isikut, kes inspektoreid nähes jätsid paadi maha ja jooksid metsa. Paadist leiti kaks haugi ja suur aku. Haugid olid elus ja need lasti kohe tagasi vette, paat koos akuga on hoiul Keskkonnainspektsiooni Jõgevamaa büroos.

Peipsi järvel leiti kolmest kohast ka jääga püügikohast eemale triivinud ja osaliselt puntras olevaid avaveevõrgujadasid, milles oli kokku 12 avaveevõrku. Triivima jäänud võrgud eemaldati samuti veekogust.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.