Language switcher

Sa oled siin

Inspektsioon selgitab Vaindloo saare lähedal tekkinud merereostuse asjaolusid

Reostus Vaindloo saare lähedal
Reostus Vaindloo lähedal. Foto: PPA

Keskkonnainspektsioon on alustanud menetlust, et selgitada nädalavahetusel Vaindloo saare lähedal tuvastatud merereostuse asjaolusid, sealhulgas reostuse ulatust.

„Kahtlusalune laev on teada ja paikneb praegu Peterburi sadamas. Suhtleme laeva agendi ja laevaomanikuga,“ ütles Keskkonnainspektsiooni keskkonnakaitse osakonna juhataja Allar Leppind.

Nädal tagasi teatas üks Vaindloo saarest loodes Eesti majandusvööndis rahvusvahelistes vetes paiknev laev PPA merevalvekeskusele, et kütuse ümberpumpamise käigus sattus tekile kütteõli ja merre valgus umbes üks kuupmeeter kütteõli.

Esialgne modelleerimine näitas, et reostus võib liikuda Soome suunas. Kohale suundunud piirivalvelaev Kindral Kurvits tuvastas väikesel alal tõenäoliselt kerge kütteõli laigud, mida ei olnud võimalik korjata.

20. aprilli pärastlõunal teatati Merevalvekeskusele võimalikust merereostusest Vaindloo saare lähistel. Kohale suundunud piirivalvelaev tuvastas reostuse hinnanguliselt 10 ruutkilomeetril. Merest korjati kokku umbes 3 kuupmeetrit raskekütust.

Reostusest võetud proovid on antud laborisse analüüsimiseks.

Teadaolevalt ei ole reostust randa jõudnud, küll aga on inspektsioonile tulnud teated kahest õliga määrdunud linnust – ühest kormoranist Purekkari neemel ja tirgust Mohni saarel.

Inspektsiooni Lääne-Virumaa ja Harjumaa inspektorid teevad rannikualal seiret.

Kui keegi märkab rannikul reostust või õliseid linde, palume sellest teatada valvetelefonile 1313.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.