Language switcher

Sa oled siin

Inspektsioon tuletab kalastajatele meelde: ahvenapüügil kehtib päevalimiit

Keskkonnainspektsioon tuleb harrastuskalastajatele meelde, et alates möödunud aasta 1. detsembrist kehtib ahvenapüügil õngpüünistega kaalupiirang, mis lubab ühel kalastajal ööpäevas püüda kuni 15 kg ahvenat.

Keskkonnaministri määrusega kehtestatud päevalimiidi eesmärk on piirata harrastuskalastajate poolt püütud kala ebaseaduslikku edasimüüki ja hoida ahvenavaru stabiilsena.

„Küsimus on eeskätt talvises jääaluses harrastuspüügis, mille puhul on peamiseks püügiobjektiks ahven. Näiteks Pärnu lahel ja Peipsi järvel on soodsate jääoludega tuhandeid kalastajaid, kelle püütud ahvenakogused võivad olla märgatavalt suuremad kui isiklikuks tarbeks vaja läheb,“ märkis Keskkonnainspektsiooni kalakaitseosakonna juhataja Indrek Ulla.

„Oleme valmis kaalupiirangust kinnipidamist kontrollima. Inspektorite varustusse kuuluvad nüüd ka kaalud, millega saab kohapeal kiiresti esmased kaalumised ära teha,“ lisas Ulla.

Läbi aegade on peamisteks püügipiirkondadeks olnud Peipsi järv ja Pärnu laht, kuhu tullakse kalastama mitte ainult Eestist vaid üha rohkem meie lõunanaabrite juurest. Sellest ajendatuna on Keskkonnainspektsioon sõlminud kokkuleppe Läti kalakaitsega ühiskontrollide läbiviimiseks Pärnu lahel, mida kavatsetakse koostöö Pärnumaa büroo inspektoritega sellel aastal ka ellu viia.

Ahvenapüügile kehtestatud päevalimiidi ja muude kalakaitseliste piirangute kohta saab täpsemalt lugeda määrusest „Ajutised püügikitsendused, harrastuspüügiõiguse tasu ja püügivahendite piirarv harrastuskalapüügil 2018. aastal“

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.