Language switcher

Sa oled siin

Keskkonnainspektsioon ja Ragn-Sells allkirjastasid rehvide taaskasutamise hanke lepingu

Keskkonnainspektsioon ja vanarehvide käitlemise riigihanke võitnud aktsiaselts Ragn-Sells kirjutasid alla lepingule, mille järgi hakkab Ragn-Sells asendustäitmise korras käitlema Tartu- ja Harjumaale kuhjunud rehvihunnikuid.

"Nüüd kus leping asendustäimise läbiviimiseks on sõlmitud, saab Ragn-Sells taotleda Keskkonnaametilt loa rehvide käitlemiseks asendustäitmise objektidel. Lepingu järgi tuleb töödega alustada hiljemalt 1. detsembril," ütles Keskkonnainspektsiooni peadirektor Peeter Volkov.

"Töid hakatakse tegema etappide kaupa ja alustatakse Raadilt ligi 900 tonni rehvide käitlemisega," lisas Volkov.

„Täna on Eestimaal taaskäitlemist ootamas üle 20 000 tonni rehve. Mul on hea meel, et esimese ligemale 1000 tonni kogumise ja käitlemisega saab Ragn-Sells nüüd alustada. Olen ka tuleviku osas lootusrikas, et kõik ülejäänud kogused saavad loodusest kokku korjatud ja nõuetekohaselt käideldud," ütles Ragn-Sellsi juhatuse esimees Rain Vääna.

Asendustäitmine tähendab, et riik korraldab Tartumaal Raadil ja Reolas ning Harjumaal Lool olevate rehvihunnikute taaskasutusse suunamise ja nõuab ettevõtetelt tehtud kulutused tagasi.

Asendustäitmist kui karmimat sunnimeedet tuleb rakendada seetõttu, et Raadil, Reolas ja Lool olevate rehvihunnikute käitlejad (OÜ-d Rubronic, Nordline Baltic ja Kummimatid) ei ole endale võetud kohustust vanarehvid taaskasutada täitnud ning varasemad ettevõtete suhtes rakendatud sanktsioonid ei andnud oodatud tulemust.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.