Language switcher

Sa oled siin

Keskkonnainspektsioon saab uued järelevalvelaevad

Kolm uut laeva Kakumäe sadamas
Kolm uut laeva Kakumäe sadamas

Keskkonnainspektsioon saab juuli lõpuks seitse uut kalapüügijärelevalveks mõeldud väikelaeva, millest neli esimest on jõudnud Eestisse.

„Uued laevad on mõeldud mereäärsete maakondade inspektoritele kalapüügi kontrollimiseks Läänemerel, sest praegu kasutusel olevad laevad on juba pisut ajale jalgu jäänud ja vajavad väljavahetamist,“ selgitas uute laevade hankimise vajadust Keskkonnainspektsiooni kalakaitseosakonna juhataja Indrek Ulla.

Uute laevade tellimisel võeti arvesse nii nende kiirust ja manööverdamisvõimet kui ka tehnilist varustatust, mis on oluline järelevalve tegemisel ja meresõidu turvalisuse tagamisel.

„Laevad on üheksa meetrit pikad, alumiiniumist kerega, varustatud vöörirambi ja võrgumasinaga. Paatide paremaks manööverdamiseks on paatidele paigaldatud kaks võimsat mootorit, mis tagavad maksimaalse mereturvalisuse ja annavad võimaluse kasutada ka joystick juhtimissüsteemi ehk mootorite elektroonilist juhtimissüsteemi. See võimaldab paati igas suunas manööverdada või siis ühes kohas paigal hoida,“ täpsustas Ulla.

„Kuna uued väikelaevad on senistest võimekamad ja universaalsemad, saame tänu sellele ka oma veesõidukite koguarvu vähendada,“ lisas Ulla.

Kolm praegu Soomest saabunud laeva lähevad Harju-, Lääne- ja Saaremaa inspektorite käsutusse, üks Rootsis ehitatud laev on juba jõudnud Hiiumaale. Pärnu-, Ida-Viru- ja Lääne-Virumaa saavad oma laeva kätte tõenäoliselt juunis või juulis. Lepingu järgi on laevade tarneaeg 30. juuli.

Kuus laeva valmivad Soome laevatehases. Üks, praeguseks juba Hiiumaale jõudnud laev, ehitati Rootsi laevatehases.

Uued järelevalvelaevad on hangitud Merendus- ja Kalandusfondi (EMFK) toel. Aluste kogumaksumus on 1 500 000 eurot, sellest 70 protsenti katab Euroopa Liit, ülejäänud 30 protsenti on Eesti riigi poolne kaasfinantseering.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.