Language switcher

Sa oled siin

Pärnus peeti kinni kolm isikut, keda kahtlustatakse ulatuslikes kalapüügikuritegudes

Eile, 19. aprillil võttis kohus Lääne ringkonnaprokuratuuri taotlusel vahi alla kaks meest ja naise, keda kahtlustatakse ebaseaduslikus kalapüügis pikema aja vältel. Keskkonnakahjude ulatus andis aluse uurida kalurite tegevust kriminaalasja raames.

Möödunud aasta novembris tabas Keskkonnainspektsioon kaks meest Pärnu lahel ebaseaduslikult kalapüügilt ning hindas tabatud saagiga tekitatud keskkonnakahju ligikaudu 50 tuhandele eurole. Lisaks kaluritele peeti kinni ebaseadusliku püügi organiseerimisega seotud naine.

„Prokuratuuril on alust kahtlustada, et ka pärast kinnipidamist ja kahtlustatavana ülekuulamist möödunud aasta novembris on kolmik ebaseaduslikku tegevust jätkanud, korraldades ühiselt ja kooskõlastatult ka püütud kalade müümist ja ostmist,“ selgitas prokurör Merry Tiitus.

Sel nädalal tabati keskkonnainspektsiooni ja politsei koostöös samad inimesed taas kalapüügilt ebaseaduslike vahenditega.

„Vahistamistaotluse aluseks on põhjendatud kahtlus, et vabaduses jätkaksid nad kuritegude toimepanemist,“ selgitas prokurör. Kohus rahuldas taotluse ja võttis kolm kahtlustatavat kaheks kuuks vahi alla.

„Kinnipeetute laiahaardelise ebaseadusliku tegevuse suhtes on meil olnud pikemat aega kahtlusi, kuid nüüd koostöös politsei ja prokuratuuriga ning tänu kriminaalmenetluse raames võimalikele toimingutele õnnestus sellele jälile saada,“ märkis Keskkonnainspektsiooni uurimisosakonna juhataja Rocco Ots.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.