Language switcher

Sa oled siin

Peipsi koristustalgute esimesel etapil eemaldati järvest 352 nakkevõrku

Leitud nakkevõrk keritakse võrgumasinaga välja
Leitud nakkevõrk keritakse võrgumasinaga välja

Keskkonnainspektsiooni korraldusel toimuvad Peipsi järvel järjekordsed koristustalgud.Talgute esimesel poolel eemaldati Peipsi järve lõunaosast 352 peremeheta nakkevõrku, mille kogupikkuseks võib arvestada ligi 24,6 kilomeetrit.

Keskkonnainspektsiooni kalakaitseosakonna peainspektori Ivo Kase sõnul on tulemus tavapärane: igal aastal jääb järve triivima enam-vähem sama hulk püüniseid. Osalt on tegu jää ja tuultega paigast liikunud nakkevõrkudega, osal juhtudest on arvatavasti põhjuseks püüdjate hoolimatus. „Kuna võrgud ei maksa kuigi palju, siis ei vaevuta neid igakord püügi lõppedes järvest välja tooma,“ märkis Kask. Tõenäoliselt on järves triivivate võrkude hulgas ka ebaseaduslikke, ilma loata püügile pandud nakkevõrke.

Kahe päevaga (29. ja 30. mail) puhastasid keskkonnakaitseinspektorid koos abilistega veeala Mustveest peaaegu Piirissaareni välja. Inspektoritele olid abiks Keskkonnaministeeriumi ametnikud ning kohalikud kalurid ühel päeval nelja ja teisel päeval kolme paatkonnaga.

Koristustalgute teine etapp on planeeritud soodsate ilmastikuolude korral 7. ja 8. juunile. Siis toimub tragimine Peipsi põhjaosas, Mustveest ülespoole.

Vanade triivima jäänud võrkude eemaldamine on vajalik, sest need ohustavad kalu, on ohuks ka veeliiklusele ning lõhuvad veesõidukite mootoreid ja kalastajate püügivahendeid.

Keskkonnainspektsioon korraldab Peipsi järve risuvõrkudest puhastamist alates 2006. aastast.

Ettevõtmist toetab rahaliselt Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.