Language switcher

Sa oled siin

Tallinna linn peab jäätmeveo probleemid ise lahendama

Näide Õismäelt

Tallinna linnas on tekkinud olukord, kus korraldatud jäätmevedu ei toimi, aga selle probleemi peab lahendama linn ise. Oma territooriumil tekkinud jäätmeveo tõrked tuleb kiiremas korras kõrvaldada.

„Jäätmeveo kui elutähtsa teenuse korraldamine on kohaliku omavalitsuse pädevuses. Praegu on vedaja küll olemas, kuid see ei tule oma kohustustega toime. Ettenähtud prügimahutite tühjendamisgraafikutest ei peeta kinni, halvemal juhul jäetakse prügi vedamata,“ ütles Keskkonnainspektsiooni Harjumaa büroo juhataja Monica Rand.

„Kortermajade juurde tekivad järjest teated, et seoses Tallinna Jäätmekeskuse hankija poolsete probleemidega on jäätmevedu häiritud. Loomulikult on inimesed rahulolematud ja pöörduvad kaebustega erinevate ametkondade, sealhulgas Keskkonnainspektsiooni poole,“ lisas Rand.

Tallinna linn on linnavolikogu 8. septembri 2011. aasta määrusega nr 28 kehtestanud Tallinna jäätmehoolduseeskirja, mille § 54 sätestab, et järelevalvet käesolevast eeskirjast tulenevate nõuete täitmise üle teostavad Tallinna Keskkonnaamet, munitsipaalpolitsei amet ja linnaosade valitsused käesolevas eeskirjas, jäätmeseaduses, pakendiseaduses ja keskkonnajärelevalve seaduses sätestatud korras.

Elanikel tuleks jäätmeveo probleemidega pöörduda eeskätt linnavalitsuse poole, kes saab enda valitud prügivedajat mõjutada nii leppetrahvide kui vajadusel lepingu ülesütlemisega ning võimekama vedaja valimisega. Tallinna suurusel linnal on selleks nii kogemused kui ressursid, seega on praegused probleemid elanikele igapäevase teenuse osutamisel lubamatud.

Keskkonnainspektsioon usub, et linnavalitsus on oma valijate teenistuses ja lahendab kiiresti tekkinud olukorra.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.