Language switcher

Sa oled siin

Ühisreidil tuvastati mitu rahvusvahelise jäätmeveo rikkumist

Keskkonnainspektsiooni ning Maksu- ja Tolliameti ametnikud tuvastasid möödunud reedel Tallinna reisisadamas neli Soomest tulnud veokit, millel olevad jäätmed ei vastanud saatelehtedel märgitud andmetele.

Loa ja vormistatud dokumentide järgi pidid veokites olema olmejäätmed, kuid kolmel juhul tuvastati olmejäätmete asemel purustatud pakendijäätmed ning ühel juhul prügikütuse asemel ehitus- ja lammutussegapraht.

Tuvastatud mittevastavustest informeeritakse ka Soome pädevat asutust. Purustatud pakendijäätmete sortimisjäägid lubati pärast mittevastavuse fikseerimist ja meie pädeva asutuse ehk Keskkonnaametiga konsulteerimist viia AS Enefit Green põletusse, kuid poolhaagis ehitus- ja lammutussegaprahi jäätmetega paigutati Keskkonnainspektsiooni territooriumile. Nende osas alustatakse algaval nädalal Soome tagasisaatmise menetlust.

Kõikide vedude teostajateks olid Eesti veofirmad.

„Rahvusvaheline jäätmevedu ei ole keelatud, aga selleks peab olema luba ja tuleb täita loas ettenähtud tingimusi. Praegusel juhul oli tegemist ebaseadusliku jäätmeveoga, millega seoses alustame väärteomenetlused, et selgitatada välja täpsemad asjaolud,“ märkis Keskkonnainspektsiooni Harjumaa büroo juhataja Tarmo Tehva.

„Jäätmete sissevedu ja edasine käitlus peab toimuma ranges kooskõlas seadustega, et vältida jäätmete sattumist käitlemisõigust mitteomavate isikute valdusesse või selleks mitteettenähtud kohta. Kahjuks on olnud mitmeid juhtumeid, kus Soomest toodud jäätmed on veetud lihtsalt loodusesse või üritatud neid karjääri maha matta,“ lisas Tehva.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.