Language switcher

Sa oled siin

Vikerkaare festivalil osalejad kolivad praegusest asukohast RMK pakutud uude laagripaika

Vikerkaare festivalil osalejad, kes pärast Võrumaalt äratulekut seadsid end sisse Valgamaal Taheva lähedal, on asunud ümber kolima RMK pakutud laagripaika Koiva jõe ääres.

Praeguses kohas telkimiseks ja ürituse pidamiseks puudus maavaldaja ehk RMK nõusolek, millest tulenevalt andis Keskkonnainspektsioon eile laagris osalejatele suulise korralduse sealt ära kolida.

Valgamaa metsaülema Risto Sepa sõnul ei asunud laager puhkealal, samuti puudus maa kasutamiseks eelnev kokkulepe. „Seal peatuvad inimesed ei olnud RMK poole pöördunud. Seadus lubab telkida ja lõket teha aga vaid omaniku loal. Pöördusime laagriliste poole ja pakkusime neile mitmeid alternatiivseid kohti. Viimasena pakutud kohta Koiva jõe ääres Läti piiri lähistel peeti sobivaks. Eesmärk ei ole olnud laagrit laiali saata ja on hea meel, kui leiame kõigile sobiva lahenduse,“ ütles metsaülem Risto Sepp.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.